Сповивання використовується в основному для заспокоєння і, як протидія "рефлексу Моро". Сповивати дитину рекомендується тільки в перші кілька тижнів життя, оскільки рефлекс Моро знижується після другого-третього місяця життя. Прагнення дитини до руху посилюється з віком.
– Можна сповивати дитину до 7-8 місяців, а іноді – довше. До 2-3 місяців діти краще сплять із зафіксованими ручками. Але в міру того, як рефлекс Моро знижується, налагоджує годування і сон – зазвичай це відбувається до 3-4 місяців – поступово потрібно привчати дитину до сповивання без ручок.
На думку фахівців з Американської академії педіатрії, післяпологове сповивання заспокоює немовля і зменшує ризик синдрому раптової дитячої смерті, або СРДС. Але щоб користь не переважила шкоду, потрібно сповивати дітей правильно – і відмовитися від цієї практики, щойно дитина почне перевертатися.
Основними мінусами сповивання є: неможливість відрегулювати температуру. Через це немовля перегрівається. На шкірі малюка з’являються попрілості, пелюшковий дерматит. Постійне перебування в товстій теплій пелюшці призводить до недостатнього фізичного та емоційного розвитку.