2. Психолог не має права давати вам поради, за які не несе відповідальності Це означає, що фахівець може порадити вам певний вид терапії, підказати, як налагодити сон чи успішність дітей. Але він не може давати поради про те, розлучатися вам чи ні, чи змінювати роботу, чи створювати сім'ю.
А психолог не дає порад, тому що: Психолог бачить у вас дорослу людину, яка має право на власне життя, і не готовий проживати її за вас, керуючи вашими діями. Психолог знає, що поради вам щедро роздають батьки та друзі, а він не є ні тим, ні іншим.
Спеціаліст не може обговорювати будь-яку контактну інформацію поза сеансом – ім'я клієнта або демографічні дані. Весь терапевтичний матеріал залишається між психологом та клієнтом. Існує кілька юридичних винятків із цього правила, і фахівці мають опитувати клієнтів про це до початку терапії.
Подібно до хірурга, який не оперує близьких (у нього руки починають тремтіти) через емоційний зв'язок з пацієнтами, психолог не консультує знайомих та друзів. Це не дає можливості об'єктивно та неупереджено підійти до питання терапії.