э.. Функціональні ґудзики з петлями для застібання одягу з’явилися вперше в Німеччині в XIII столітті. Вони швидко набули широкого поширення в Європі для виготовлення одягу, що більш щільно облягає. У минулому ґудзик був одним із важливих магічних амулетів, покликаних відлякувати ворожі людині сили.
Хто саме винайшов ґудзик, невідомо: одні вчені схиляються до того, що це були греки або римляни, інші – що ґудзик прийшов з Азії. Робилися вони переважно зі слонової кістки. Широкого розповсюдження ґудзики набули тільки в XIII столітті.
У Стародавньому Єгипті використовували спеціальні пряжки, коли один шматок одягу просмикувався в невеликий отвір в іншому, а їхні кінці зв’язувалися. Досі достеменно не відомо, хто саме винайшов ґудзик. Деякі вчені припускають, що це були греки або римляни, інші ж вважають, що перші ґудзики з’явилися в Азії.
Перші ж застібки, що нагадували ґудзики, з’явилися приблизно в III тисячолітті до нашої ери. На розкопках в Індії в Мохенджо-Даро (долина річки Інд) було знайдено справжнісінькі ґудзики з двома або трьома дірочками для пришивання. Вчені датували їх 2800-2600 роком до нашої ери.