Звідки з’явилася буква А?

А, а – перша буква всіх алфавітів на кириличній основі, зокрема сучасного російського алфавіту. У старослов’янській абетці носить назву “аз”, що означає російський займенник “я”. Походить від давньогрецької α (альфа), а ця остання – від фінікійського “Алеф” .

Близько 863 року брати Костянтин (Кирило) і Мефодій за наказом візантійського імператора Михайла III впорядкували писемність для слов’янської мови та використовували нову абетку для перекладу слов’янською мовою грецьких релігійних текстів.

У християнській теології співвідноситься з п’ятьма ранами Христа. Буква А позначає звук великої містичної сили і магічної дії. Орел у єгипетській ієрогліфіці означав початок, сонячне тепло дня, букву А. Грецька Альфа також позначає початок усіх речей.

Створена Кирилом і Мефодієм абетка отримала назву “кирилиця” на честь Кирила. Не кожен знає, що 24 травня – особливий день. 24 травня – День слов’янської писемності та культури, День вшанування святих просвітителів Кирила і Мефодія, які дали слов’янам ту писемність, ту абетку, якою ми користуємося досі.