Звідки риба метає ікру?

Яйця (ікринки) розвиваються в парних яєчниках самок, у риб вони називаються ястики. Запліднення ікри у більшості риб зовнішнє і відбувається прямо у воді, проте є й винятки. Внутрішнє запліднення скорочує випадкові втрати ікри і сперматозоїдів. Риби, які метають ікру, називаються яйцекладучими.

Під час нересту риби пливуть туди, де є відповідні умови для розвитку їхнього потомства. Так у них проявляються інстинкти, що забезпечують розмноження. Самки виметують у воду велику кількість ікринок, а самці виділяють на них насінну рідину, що містить сперматозоїди. Відбувається запліднення.

У перших запліднення ікринок відбувається всередині рибки за допомогою спеціального плавця самця. Ікринки зріють у черевці жіночої особини і залишають його живими мальками. Ікромічучі риби використовують для осіменіння ікри відкритий спосіб. Риба метає ікринки, а самець рясно поливає їх своїм насінням.

Із середини до кінця травня нереститься окунь, язь. З кінця травня до початку липня – нерестяться лящ, плотва, судак. Наприкінці весни і на початку літа метають ікру короп, густера, карась, лин та інша риба. Нерест форелі та іншої лососевої риби проходить наприкінці осені та на початку зими.