Який тиск має бути в ресивері насосної станції: рекомендації та правила

Ресивер є одним із ключових компонентів насосної станції. Він є ємністю, в якій накопичується стиснене повітря або рідина, створювана насосом. Але який тиск має бути в ресивері насосної станції та як це впливає на її роботу?

Залежно від конкретного застосування насосної станції тиск у ресивері може коливатися. Однак у більшості випадків налаштований тиск становить близько 8-10 атмосфер. Таке значення дозволяє забезпечити ефективну роботу станції за практично будь-яких умов використання.

Високий тиск у ресивері насосної станції є важливим для забезпечення надійного постачання стисненого повітря або рідини до точки призначення. Воно дозволяє переносити потік із більшою силою і, відповідно, збільшує продуктивність системи. Крім того, високий тиск допомагає скоротити час насосних циклів, тому що дозволяє накопичувати більше робочого матеріалу в ресивері перед його відправкою трубопроводом.

Однак, нижчевизначений тиск також може бути корисним у деяких випадках. Наприклад, якщо точка призначення знаходиться на невеликій відстані від насосної станції або вимагає більш тонкої подачі, то нижчевизначений тиск у ресивері може бути оптимальним вибором.

Вид діяльностіПоказники повинні становити:
1Промислові та загальнобудівельні насосні станції з електроприводомТиск у ресивері повинен бути визначений проектом або узгоджений із замовником, але не повинен бути менше 0,6 МПа (6 кгс/см2) для насосної установки, що функціонує постійно, і менше 0,4 МПа (4 кгс/см2) для насосної установки, функціонуючої тимчасово при допустимому тимчасовому зниженні тиску на 0,05 МПа (0,5 кгс/см2)
2На пожежні ціліТиск у ресивері має бути узгоджений відповідними нормативними документами та достатнім для забезпечення потрібної витрати води через пожежні клапани
3Вентиляційні насосні станції (вентилятори)Тиск у ресивері має бути визначений проектом та повинен забезпечувати плавну зміну продуктивності вентилятора в діапазоні від 0 до 100%, а також забезпечувати встановлений тиск у споживачах повітря
4Централізовані установки опаленняТиск у ресивері має бути узгоджений відповідними нормативними документами та повинен забезпечувати правильну роботу системи опалення.

Визначення тиску повітря у розширювальному баку. Для баків об'ємом 20-25 л тиск повітря повинен становити 1,4 – 1,7 бар, та 1,7 – 1,9 бар для резервуарів ємністю 50 – 100 л.. Пам'ятайте, що повітря в баку має бути завжди. Його тиск потрібно час від часу перевіряти та коригувати.

Скільки має бути тиск у ресивері?

Для стабільної роботи системи тиск повітря в гідроакумуляторі має бути на 2-3 метри (0,2-0,3 атмосфери) нижче, ніж мінімальний тиск реле. Наприклад, якщо мінімальний тиск 1,5 атм., необхідно закачати повітря до 1,2 атм. Краще налаштувати гідроакумулятор для більш ефективної його роботи. Збережена копія

Який тиск має бути у ресивері водяного насоса?

Для обладнання 24, 50, 80 і 100 літрів цей показник дорівнює приблизно 1,5 бар.Для накопичувальних баків від 200 до 500 літрів, тиск має перебувати на рівні 2 бар. У гідроакумуляторах до 150 л на заводі встановлюють значення 1,5 бар.

Який тиск має бути у повному гідроакумуляторі?

Тиск у гідроакумуляторі без води становить 1 – 1,5 бар, з водою – 3,5 – 4,5 бар.