У більшості випадків опір і колонок, і підсилювачів перебуває в діапазоні 4-8 Ом, тож довго ламати голову з вибором не доведеться. Стандарти динаміків для автозвуку – 2, 3 і 4 Ом. При виборі підсилювача потрібно, щоб колонки підпадали під цей діапазон.
Очевидні різниці колонок за опором Те, яку колонку обирати, 4 ом або 8 ом, залежить від безлічі факторів і призначення самих динаміків. Чотири при цьому дають хороший демпінг фактор і підсилювач працює на повну потужність, а ось 8 ом робиться для того, щоб можна було паралельно під’єднатися по 2 шт.
Якщо опір занадто великий, підсилювач звучатиме тихіше. Якщо опір занадто маленький, підсилювач буде посилати занадто великий струм до динаміків. Виробники вказують опір динаміків на наклейках і етикетках, часто вказують його в самій назві моделі, наприклад Eminence так робить.
Re: У чому різниця динаміків на 4 Ом і 2 Ом ? Грати буде голосніше, але якість при цьому буде гіршою (оскільки що менший опір, то гіршим буде контроль динаміків підсилювачем). А в акустиці Bose збільшили потужність при більш низькій напрузі, та й чуйка у динаміків залишилася хороша.