Який найнебезпечніший метелик у світі: відкрийте таємниці його отрути

Серед безлічі барвистих та ніжних створінь, що населяють нашу планету, є одна невелика істота, яку можна назвати чудовиськом у світі метеликів. Витончена і безневинна на перший погляд, вона приховує в собі небезпеку, достатню для вбивства людини.

Цей метелик, відомий під назвою "бражниковий мольчерук" (лат. Lethocerus maximus), є одним з найбільших і агресивних хижих комах у світі. Її розмір сягає 13 сантиметрів, а озброєна вона величезними кліщами, які використовує захоплення і паралізації своєї жертви.

Проте, справжньою небезпекою цього метелика є її смертельна отрута. Її жало містить отруйні речовини, які здатні викликати гострий біль, набряк, судоми і, зрештою, загибель. Смерть може наступити навіть у людини після кількох укусів, якщо вчасно отримати медичну допомогу.

Який найнебезпечніший метелик у світі
НазваРозмах крилОтруйністьДе мешкає
Морфо геліконідіо14-20 смНіЦентральна та Південна Америка
Африканська гігантська лускокрил10-12 смТакТропічні ліси Африки
Вітрильник лютий12-16 смТакМексика та Центральна Америка
Німфаліда загальна6-9 смНіЗустрічається по всьому світу

Що буде, якщо людина настала на міну?

Так ось у бою проти піхоти використовують міни натискної дії. Якщо на неї наступити, вона вибухне через 0,5 – 2 секунди. Врятуватися від неї практично неможливо. Жоден розсудливий боєць не встановлюватиме проти піхоти міну віджимної дії.

Як виглядає міна метелик?

Зовні "пелюстки" не схожі на звичний боєприпас, а нагадують якусь запчастину або лист, що впав з дерева: невеликого розміру (12 см завдовжки і 6 см завширшки), виготовлені із пластику (за винятком металевих деталей механізму в центральній частині) міни) — тому важать лише 80 грамів.

Які міни заборонені?

Протипіхотні міни заборонені Конвенцією про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва та передачі протипіхотних мін та про їх знищення (Конвенцією з наземних мін), прийнятою у 1997 році. До цього договору приєдналося понад 150 країн.