172 ЦК РФ). До безспірних правочинів належать: вчинені юридичною особою всупереч цілям діяльності (ст. 173 ЦК РФ); вчинені особою, яка вийшла за межі своїх повноважень (ст. 174 ЦК РФ); вчинені без згоди третіх осіб, які не є сторонами угоди (ст. 174 ЦК РФ); вчинені без згоди третіх осіб, які не є сторонами угоди (ст. 173 ЦК РФ).
Оспорюваність правочину означає, що дії, вчинені у вигляді правочину, визнаються судом недійсними за наявності передбачених законом підстав тільки за позовом уповноважених осіб, зазначених у законі.
Оспорюваний правочин може бути визнаний недійсним, якщо він порушує права або охоронювані законом інтереси особи, яка оспорює правочин, у тому числі спричинив несприятливі для неї наслідки.
Якщо законом прямо не встановлено інше, вчинення правочину особою, яка не має ліцензії на зайняття відповідною діяльністю, не тягне за собою його недійсності. У такому разі інша сторона правочину має право відмовитися від договору і вимагати відшкодування завданих збитків (стаття 15, пункт 3 статті 450.1 ЦК РФ).