Курильські острови – це архіпелаг із 30 великих і понад 20 дрібних островів між Тихим океаном і Охотським морем, між Японією і Камчаткою. З 56 островів постійно заселені тільки 4 – Кунашир, Ітуруп, Шикотан і Парамушир .Aug 7, 2020
7 лютого 1855 року Японія і Росія підписали перший російсько-японський договір – Симодський трактат про торгівлю і кордони. Документ встановлював кордон країн між островами Ітуруп і Уруп. До Японії відходили острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан і група островів Хабомаї, а решта визнавалися російськими володіннями.
151°30′ в. д. Після Другої світової війни Курильські острови входять до Сахалінської області Росії. Приналежність південних островів архіпелагу – Ітурупа, Кунашира та островів Малої Курильської гряди – оскаржується Японією, яка включає їх до складу префектури Хоккайдо.
КУРИЛЬСЬКІ ОСТРОВА – ланцюг вулканічних островів між п-овом Камчатка (СРСР) і о. Хоккайдо (Японія). Хоккайдо (Японія); відокремлює Охотське море від Тихого океану. Входять до складу Сахалінської області (Російська Федерація). Довжина близько 1200 км.