Він включає 7 кольорів веселки та пурпурний. Опорними кольорами в цьому колі вважають червоний, зелений, синій, і додають до них чотири “проміжні” кольори (помаранчевий, ціановий, фіолетовий і пурпурний). У “ньютонівському” колірному колі навпроти розташовуються додаткові кольори.
Світло та електромагнітне випромінювання створюють адитивний колір. У цій моделі теорії кольорів поєднання всіх кольорів сприймається як білий колір . Ця модель також називається RGB, тому що під час роботи з адитивним кольором основними кольорами є червоний, зелений і синій.
Основними кольорами є червоний (Red), зелений (Green) і синій (Blue). Субтрактивне змішування кольорів (змішування фарб, відбите або прохідне світло). Основними кольорами є синьо-зелений (Cyan), маджента (Magenta) і жовтий (Yellow).
Спектральні кольори – кольори, яким за зоровим відчуттям людини можна поставити у відповідність видиме світло, що має певну довжину хвилі. Їх можна інтерпретувати як вузькі (аж до монохроматичності) ділянки безперервного спектра видимого світлового випромінювання.