Хімічні елементи, що зустрічаються в організмі в дуже малих концентраціях, називаються мікроелементами. До мікроелементів, необхідних для нормальної життєдіяльності нашого організму, належать залізо, мідь, селен, йод, хром, цинк, фтор, марганець, кобальт, молібден, кремній, бром, ванадій, бор.
До макроелементів належать кальцій, фосфор, магній, калій, натрій, хлор і сірка, до мікроелементів – залізо, мідь, цинк, йод, фтор, марганець тощо. Джерелом більшості мінеральних речовин є їжа, і тільки хлорид натрію вводиться в раціон додатково в хімічно чистому вигляді (кухонна сіль).
У тілі людини виявлено 76 мікроелементів, але вчені підозрюють, що це далеко не всі. Потреба в макроелементах: сірка, фосфор, натрій, калій, кальцій, хлор, магній – більш значна і становить від сотень мг до кількох грамів.
До групи мікроелементів відносять метали, неметали, галогени. Єдина їхня спільна риса – низький вміст у живих тканинах. Мікроелементи беруть найактивнішу участь у багатьох життєвих процесах, що відбуваються в рослинах на молекулярному рівні.