Яке охоплення ядерного вибуху?

Вибух потужністю 20 кт дає зону повних руйнувань радіусом близько 1 км, 20 Мт – уже 10 км. За розрахунками, під час вибуху потужністю 100 Мт зона повного руйнування матиме радіус близько 35 км, сильних руйнувань – близько 50 км, на відстані близько 80 км незахищені люди отримають опіки третього ступеня.

Потужність атомної бомби, скинутої на Хіросіму наприкінці Другої світової війни, становила "лише" 15 кілотонн, але водночас загинули 146 тис. осіб. Потужність сучасної ядерної боєголовки може перевищувати тисячу кілотонн. У безпосередній зоні вибуху такої боєголовки практично нічого не залишається.

Під час наземного ядерного вибуху близько 50 % енергії йде на утворення ударної хвилі та вирви в землі, 30-50 % – на світлове випромінювання, до 5 % – на проникаючу радіацію та електромагнітне випромінювання і до 15 % – на радіоактивне забруднення місцевості.

Вижити неподалік від епіцентру вибуху можна, тільки якщо перебувати в укритті. Якщо ви опинилися на вулиці під час вибуху, потрібно негайно знайти укриття, або сховатися в заглибленні чи за будь-яким міцним об’єктом, який може захистити. Краще лягти обличчям донизу, закритися одягом, прикрити голову капюшоном або руками.