Як припинити зростання малини: 7 ефективних способів

Малина – це смачна та корисна культура, яку багато садівників вирощують на своїй ділянці. Однак, іноді малина може стати надто буйною та неподатливою до контролю. Кущі можуть рости в розмірах настільки швидко, що їх важко підтримувати та доглядати за ними. Крім того, надто інтенсивне зростання може негативно позначатися на врожайності та якості ягід. У цій статті ми розглянемо кілька способів, якими можна зупинити зростання малини та підтримувати її у здоровому та контрольованому стані.

Першим важливим кроком у контролі зростання малини є правильна підготовка ґрунту. Малину слід висаджувати на ділянці, яка забезпечує їй достатньо простору для зростання. Між кущами має бути достатньо місця для світла та повітря, щоб вони могли правильно розвиватися. Крім того, варто використовувати дренажну систему та підживлення ґрунту для забезпечення оптимальних умов для зростання та розвитку малини.

Другим важливим аспектом контролю зростання малини є своєчасне обрізування. Правильне обрізування дозволяє видалити зайві пагони та обмежити зростання кущів. Необхідно видалити всі слабкі та пошкоджені гілки, а також освітлити кущі, щоб вони отримували достатньо світла. Як правило, обрізка малини проводиться навесні та восени. Важливо також пам'ятати, що малина утворює плоди на дворічних пагонах, тому слід залишити достатньо здорових пагонів для майбутнього врожаю.

Назва проблемиПричинаРішення
Розтягнення пагонівНестача світлаЗабезпечити малині достатнє освітлення
Сухий ґрунтНестача поливуРегулярно поливати малину
Освіта дрібних плодівНезбалансоване харчуванняПравильно удобрювати малину, дотримуючись балансу макро- та мікроелементів.
Руйнювання кореневої системиПідтоплення ґрунтуЗабезпечити хорошу дренажну систему для запобігання застою води

Як зробити так, щоб малина не розросталася?

Відразу після посадки малини вирийте навколо неї неглибоку 20-30-сантиметрову траншею. Позбавлене можливості поширювати своє коріння на далекі відстані рослина почне розвивати основний корінь. Обмежте малинник бар'єрною загородою, вкопаною на глибину 15-20 см.

Що робити, якщо малина сильно розрослася?

Відстань між кущами малини має бути не менше 60 см. Тому, якщо вони сильно розрослися, зайві бічні пагони вирізають. У регіонах із нестійким кліматом теплолюбну малину (яка не витримує морози понад –35°С) пов'язують, пригинають до землі та закріплюють.

Чи потрібно коротити пагони малини влітку?

До того ж, створюючи вологе середовище, в чагарнику може поширитися грибкове захворювання, тому обрізка має дати доступ рослині до сонця. Тож на запитання, чи потрібно обрізати малину влітку, відповідь так.

Як забрати молоді пагони у малини?

Більш міцні пагони потрібні підрубати вістрям лопати на глибині 8-10 см. Вони потім засихають, причому коренева система самого куща малини не пошкоджується. І, звичайно, не забувайте про регулярні прополювання міжрядь ягідника, що також допоможе позбутися "настирливої" порослі.