Як правильно звільнити співробітника під час мобілізації: поради та рекомендації

Звільнення співробітника – справа неприємна і відповідальна, особливо у разі мобілізації, коли ситуація стає надзвичайною та потребує особливих заходів. У таких умовах необхідно правильно та чітко організувати процес звільнення, щоб мінімізувати негативні наслідки та дотриматися законів та правил трудового договору.

Першим кроком під час звільнення в період мобілізації є проведення особистої розмови зі співробітником. Важливо уважно та чітко пояснити причини звільнення, особливості ситуації та можливі наслідки для співробітника, а також надати необхідну інформацію про можливі компенсації чи сприяння у працевлаштуванні.

Продовження робочої діяльності в період мобілізації може бути неможливим для деяких співробітників, тому важливо надати їм різні варіанти: підписання угоди про добровільне звільнення, надання відпустки або переведення на іншу позицію. Важливо пам'ятати, що працівники мають право на професійну та адекватну компенсацію у разі звільнення під час мобілізації.

Правильне звільнення співробітника при мобілізації допоможе дотримати закони та передбачити всі можливі наслідки для кожного працівника. Така відповідальна та професійна підхід дозволить мінімізувати негативні емоції та незгоди з боку звільнених співробітників та підтримати їх у подальшому працевлаштуванні.

Як правильно звільнити співробітника під час мобілізації
1. Підготуйте необхідні документи:
• наказ про припинення трудового договору
• наказ про виплату всіх необхідних компенсацій та допомоги
• документи, що підтверджують наявність обставин мобілізації
2. Зверніться до юриста для консультації.
3. Складіть звільнювальні документи відповідно до трудового законодавства.
4. Зберіть комісію, яка розглядатиме звільнення.
5. Проведіть співбесіду зі співробітником, поясніть причини звільнення.
6. Виконайте всі необхідні процедури для звільнення.
7. Оформіть усі документи відповідно до законодавства.
8. Забезпечте співробітнику доступ до його особистих речей і виплатіть усі належні суми.
9. Повідомте співробітника про подальші кроки та можливі наслідки.
10. Зберігайте копії всіх документів та записів про процедуру звільнення.

Звільнити працівників, покликаних на військову службу під час мобілізації, на особливий період за ініціативою роботодавця (крім ліквідації підприємства, установи, організації) не можна.12 квіт. 2022 р.

Чи можна звільнити працівника під час мобілізації?

Таким чином, роботодавець має право звільнити мобілізованого працівника у зв'язку із закінченням строку трудового договору. Це підтвердило Мінпраці Росії у листі від 21.02.2023 № 14-6/В-173. Однак при звільненні необхідно враховувати, що працівник зазвичай знаходиться в зоні бойових дій.

Як правильно звільнити мобілізованого працівника?

Ні. Роботодавець не має права звільнити мобілізованого працівника. Трудовий договір із ним припиняється.

Чи потрібно звільняти працівника під час мобілізації?

Отже, осіб, покликаних на військову службу з мобілізації, не можна звільнити за згаданими підставами. Роботодавець зобов'язаний зберегти робоче місце за мобілізованим працівником. Нагадаємо, що законодавство не містить заборони на звільнення працівника за власним бажанням (п.3 год.

Чи можна звільнити мобілізованого працівника за власним бажанням Україна?

У період зупинення трудового договору дія трудових відносин продовжується, працівника не звільняють. Оскільки працівник не виконує роботу в період проходження військової служби, зупинення з ним трудового договору неможливе. Звільнити мобілізованого працівника з ініціативи роботодавця не можна.