Як правильно приймати залізо для максимального засвоєння

Залізо – важливий мінерал, необхідний нормального функціонування організму. Його нестача може призвести до різних проблем зі здоров'ям, включаючи анемію. Виникає природне питання: як правильно приймати залізо, щоб воно максимально ефективно засвоювалося організмом?

Перше, на що слід звернути увагу – це поєднання заліза з іншими харчовими компонентами. Щоб залізо краще засвоювалося, необхідно споживати його одночасно з продуктами, що містять вітамін С. Він сприяє кращому всмоктування заліза в організм і допомагає подолати багато типів анемії.

Також важливо враховувати, що процес засвоєння заліза може уповільнюватися у присутності інших сполук, таких як сполуки фітинової кислоти та танінів. Вони знаходяться в деяких продуктах і можуть зв'язуватися із залізом, що ускладнює його абсорбцію організмом. Тому рекомендується уникати одночасного вживання їжі, багатої на фітинову кислоту і танін, з продуктами, що містять залізо.

Як правильно приймати залізо для кращого засвоєння
ПрепаратДозуванняПравила прийому
Ферроплекс60 мгПриймайте одну таблетку на день за півгодини до або через дві години після їди
Фенулан100 мгПриймайте одну таблетку на день натщесерце, за 30 хвилин до їди або через 2 години після їди
Малтофер46 мгПриймайте одну капсулу щодня під час їжі
Ферум-Лек100 мгПриймайте одну таблетку на день на порожній шлунок, за 30 хвилин до їди або через 2 години після їди

Таблетки слід запивати підкисленою рідиною, наприклад компотом, соком або просто водою з додаванням часточки лимона.. Залізо швидко засвоюється організмом під час взаємодії з вітаміном С; Протягом 40-60 хвилин з моменту прийому таблетки заліза не рекомендується пити чай, каву або їсти.

Як пити залізо щоб вона засвоювалася?

Для зниження ймовірності побічних ефектів препарати солей заліза приймають до їди. Всмоктування заліза вище при одночасному прийомі з аскорбіновою та янтарною кислотами, фруктозою, цистеїном.

Як найкраще засвоюється залізо?

засвоєння заліза покращується за наявності в їжі вітаміну С. Всмоктування заліза погіршують танін (що міститься в чаї та каві), фітин (що міститься в рисі, соєвому борошні), молоко та сир через високий вміст кальцію.

Що не можна приймати разом із залізом?

Препарати заліза не можна запивати молоком та кисломолочними напоями – вони містять кальцій, який гальмуватиме всмоктування заліза; Таблетки, драже та капсули не розжовують та запивають великою кількістю води, відваром шипшини або освітленим соком без м'якоті.