Скільки разів у житті роблять щеплення БЦЖ: важлива інформація

Вакцинація проти туберкульозу (БЦЖ) є одним з найбільш важливих та поширених щеплень у дитячому віці. Неправильне розуміння того, скільки разів потрібно робити це щеплення, може викликати плутанину та непорозуміння у батьків. Однак, правильна кількість щеплень залежить від країни проживання та місцевих рекомендацій вакцинації.

У багатьох країнах, включаючи Росію, БЦЖ робиться лише один раз у житті. Це щеплення зазвичай робиться в перші дні після народження дитини. Вакцина активує імунну систему та допомагає створити захист від туберкульозу.

Однак є й інші країни, де рекомендації щодо вакцинації відрізняються. У деяких випадках, наприклад, у країнах з високою захворюваністю на туберкульоз, рекомендується робити повторні щеплення БЦЖ. Це рішення зазвичай приймається індивідуально з урахуванням ризиків, стану здоров'я та рекомендацій місцевих лікарів.

Скільки разів у житті роблять щеплення БЦЖ
ВікЧисло разів
У пологовому будинку1
У поліклініці 3-7 днів після народження1
У поліклініці 1 місяць1
У поліклініці 3 місяці1
У поліклініці 7 місяців1
У поліклініці 1 рік1
У поліклініці 6 років1

Скільки разів у житті ставиться щеплення БЦЖ?

Дітям, які не мають протипоказань до вакцинації, щеплення БЦЖ роблять на 3–7-й день життя, потім проводять ревакцинацію у 7 та 14 років..

Скільки разів роблять БЦЖ в Україні?

Коли вводиться вакцина БЦЖ Рекомендований вік для первинної вакцинації – 3-5 день після народження. Обов'язкову ревакцинацію БЦЖ в Україні скасовано.

У якому віці роблять ревакцинацію БЦЖ?

Повторна вакцинація (ревакцинація) здійснюється у віці 6–7 років, а за потреби і у 14–15 років. З 1991 року застосовується також вакцина БЦЖ-М, у якій дозу бактеріальної маси знижено вдвічі, що дозволяє застосовувати її для імунізації недоношених новонароджених та ослаблених дітей.

Чому я не маю шраму від БЦЖ?

Якщо рубець відсутній, значить, основної мети вакцинації не досягнуто – імунітет до туберкульозу не сформувався. В результаті успішної вакцинації організм виробляє захисні антитіла проти палички Коха. Повноцінний протитуберкульозний імунітет формується протягом року.