Що крилося на початку Біблії: вивчаємо перші розділи

Біблія – ​​головна священна книга в християнстві, яка включає Старий і Новий Завіти. Початок Біблії – це основа всього християнського вчення і віри. Воно є вступною передмовою до цього неперевершеного тексту, що свідчить про Боже ставлення до світу і людини.

У Генезі, першій книзі Біблії, починається все творіння світу. "На початку Бог створив небо і землю", – свідчить перша пропозиція Біблії. Це короткий, але потужний вираз, який має на увазі Божу величність і всемогутність. Слова "на початку" вказують на те, що Бог існував до всього створення і був творцем всього сущого.

Продовжуючи свою творчу силу, Бог створив небеса, землю, день і ніч, море та сушу, зірки та тварин, і, нарешті, людину. Він утворив людину за своїм виглядом, наділив її землею і дав їй владу над усією тваринною та рослинною природою. У цьому просто початку, Біблія стверджує Бога як творця і володаря всього Всесвіту.

Однак, початок Біблії не тільки описує створення світу, воно також зачіпає фундаментальні питання про початкові наміри Бога, його стосунки з людиною та природою, а також про роль і призначення людини у цьому світі. Початок Біблії є ключовим моментом, який демонструє глибину і значущість усієї Християнської віри.

Як починається Біблія
КнигаГлаваРядокТекст
Буття11На початку Бог створив небо і землю.
Буття12Земля ж була безвидна і порожня, і темрява над безоднею, і Дух Божий гасав над водою.
Буття13І сказав Бог: Нехай буде світло. І стало світло.

Яким чином треба читати Біблію?

Почніть з Екклезіаста, потім інші Книги Премудрості – Пісня піснею, Псалтир, Притчі, Книгу Іова, потім можна перейти до Нового Завіту – почніть з Євангелія від Іоанна, потім решта, потім Діяння та Послання. Далі вже самі розберетеся.

Хто перший почав писати Біблію?

Православна церква автором Біблії вважає самого Бога, а пророків, апостолів та інших особистостей, які беруть участь у складанні текстів з Божественними одкровеннями – лише співавторами.

Де знаходиться найперша Біблія?

Рукописи Біблії Найстародавнішими рукописами Нового Завіту вважаються кодекси: Олександрійський кодекс (лат. Codex Alexandrinus; зберігається в бібліотеці Британського музею) Ватиканський кодекс (лат. Codex Vaticanus; зберігається в Римі) Синайський кодекс (лат. Codex Sinaiticus; зберігається в Оксфорді, раніше – в Ермітажі)

Скільки книг у Біблії?

У слов'янській та російській Бібліях міститься 77 книг, у грецькій Біблії — 76 книг (і одна в Додатку), Нова Вульгата, що використовується в католицизмі – 73 книги, у більшості протестантських Біблій – 66 книг.