Найбільш поширеними та точними аналоговими ватметрами є прилади електродинамічної системи. Принцип роботи заснований на взаємодії двох котушок. Одна з них – нерухома, має товсту обмотку з невеликою кількістю витків та малий опір. Підключається послідовно із навантаженням.
Ваттметр має дві обмотки: струмову та обмотку напруги. Токова обмотка нерухома, має невелику кількість витків з товстого дроту і включається в ланцюг послідовно, а рухлива (вольтметрова) обмотка з великим опором паралельно тій ділянці ланцюги, В якому вимірюється споживана потужність.
Ваттметр (Ват + ін. -грец. μετρεω – «вимірюю») – вимірювальний прилад, призначений для визначення потужності електричного струму або електромагнітного сигналу.
Сьогодні частіше проводять вимір ватметром цифровим. Їм можна проводити виміри як активної, і реактивної потужності. Пристрої оснащені дисплеєм, на який виводиться не тільки потужність, а й інші характеристики ватметра ― струм, напруга або, наприклад, витрата електроенергії за певний часовий відрізок.