Велика частка економіки іноземного капіталу (промисловість до 40 %, нерухомість близько 27,5 %, торгівля — 20 %, сфера послуг — 9 %). На підприємствах з іноземним капіталом працюють понад 20% працівників. Особливо велика частка іноземного капіталу інформатиці та інших галузях передових технологій (понад 50 %).
Специфікою французькою соціально-економічною моделі є традиційно висока роль держави в економіці. Після Другої світової війни сформувалися індикативне економічне планування та широка система соціального захисту, а до середини 1980-х років. в результаті трьох хвиль націоналізації (1936, 1945 та 1982 рр.)
Важливими факторами прискорення промислового розвитку у ХІХ ст. стали широкомасштабне залізничне будівництво, що фінансується переважно з державного бюджету, розвиток банківської системи та зростання продуктивності.
Надра Франції багаті природними будівельними матеріалами (жвір, пісок, вапняк для виробництва цементу) та мінеральною сировиною (каолін, тальк, сірка, сіль, калій), але бідні на паливні ресурси та руди. Видобуток вугілля постійно скорочується (8 (…)