Лунатизм – це рідкісне явище, коли людина робить різні події під час сну. Зазвичай лунатики не пам'ятають про те, що відбувається і, як правило, очі їх перебувають у закритому стані. Однак деякі дослідження показують, що співжиття, можливо, може відбуватися і з відкритими очима.
Звичайно, це звучить незвичайно – ходити, рухатися і поводитися начебто будучи в глибокому сні, але з відкритими очима. Однак недавні дослідження над цим явищем показують, що воно можливе. Люди, які страждають на цей рідкісний розлад сну, можуть робити різні дії навіть при повністю відкритих очах.
Однією з причин такої поведінки може бути порушення циклу сну та неспання. В результаті цього людина може перебувати в стані, коли її мозок знаходиться на межі сну і є як би "напіввключеним". Це може пояснити, чому сновиди можуть рухатися і вестися при відкритих очах, не усвідомлюючи своїх дій.
Важливо, що лунатизм може бути пов'язані з іншими психічними чи неврологічними розладами. Деякі дослідження показують, що лунатиками найчастіше стають люди, які страждають від порушення сну чи травми голови. Також деякі препарати та наркотичні речовини можуть викликати таку поведінку під час сну.
Питання | Відповідь |
---|---|
Чи можна лунати з відкритими очима? | Ні, зазвичай відбувається закриття повік та зниження активності очей. |
Чи можна прокинутися під час лунатизму?
У період снохождения розбудити лунатика дуже складно. Він може прокинутися, якщо його потрясти за плечі або сильно ущипнути. У таких випадках людина прокидається від сну, але довгий час перебуває у стані загальмованості, дезорієнтації у просторі та в часі.
Що буде, якщо розбудити лунатика?
Розбудити людину під час глибокого сну майже неможливо, проте якщо ви це зробите, то ви можете викликати шок у сплячого. Пробудження лунатика не викличе у нього серцевого нападу, проте це досить неприємне відчуття, якого варто уникати.
Як зрозуміти, що в мене лунатизм?
Лунатизм (сомнамбулізм) – це розлад, у якому мозок пробуджує тіло, але сон припиняє. Людина може підвестися з ліжка, ходити по дому, робити рутинні справи: мити посуд, складати речі, переодягатися. Але це можуть бути й складніші дії. Деякі в такому стані навіть сідають за кермо.
Чому людина може лунати?
Причинами можуть бути: стресові та конфліктні ситуації, неврози, нейроінфекції, різні отруєння, черепно-мозкові травми, епілепсія, навантаження на ЦНС при навчанні та при емоційному напруженні. Дебютує лунатизм у віці 3-4 років, але частіше страждають діти віком від 5 до 10 років.