Куди травневі жуки відкладають яйця?

Самки відкладають яйця в землю купками по 25-30 штук на глибину 10-20 см. Глину або навіть щільний суглинок їм не подолати. Плодючість самок невелика – зазвичай 50-60, рідше 70 яєць. Через 4-6 тижнів з яєць виходять личинки.

Личинки хруща живуть у ґрунті, і вони більш ненажерливі: харчуються корінням і бульбами практично будь-яких трав’янистих рослин і дерев. Їм особливо припадають до смаку коріння полуниці та плодових дерев, коренеплоди овочевих культур, а також бульби картоплі.

Зимує личинка на відстані 60-200 сантиметрів від поверхні ґрунту, навесні вибирається у верхній шар ґрунту. В останній рік розвитку личинки заляльковуються в земляних колисках на глибині 5-30 сантиметрів. У південній і південно-східній стороні травневий хрущ поселяється переважно в затінених місцях лісу.

Приблизно через два тижні він має знайти собі партнера. Потім відбувається запліднення. Опісля самка і самець гинуть – життєвий цикл травневого жука завершується. На початку червня ще можна знайти деяких особин, але більша частина жуків до цього часу вмирає”.