Її додають практично в усі м’ясні страви, особливо добре вона поєднується з куркою та свининою. Однак не варто додавати цю спецію під час смаження, паприка легко підгорає, набуваючи гіркого присмаку. Чудово поєднується вона і з овочами, особливо томатами та капустою.
Солодка паприка забезпечує солодший смак, але копчена паприка додасть смачної, тонкої димності. Деякі страви потребують саме солодкої паприки, щоб збалансувати інші спеції. Але не варто замінювати гостру або копчену паприку солодкою.
Паприка чудово поєднується з квасолею, томатами, капустою, картоплею. Із прянощів – з часником, коріандром, базиліком, лавровим листом, мускатним горіхом, петрушкою, кропом. У паприці міститься цукор, тому термічна обробка можлива тільки разом із рідинами, інакше страва пригорить і гірчитиме.
Люди, які мають хвороби печінки, нирок, панкреатит, холецистит, а також виразку шлунка, різні ерозії, гастрит у загостренні, які страждають на епілепсію, стенокардію, не повинні вживати в їжу паприку в жодному разі. Перець може стати причиною алергії, що проявилася.