Куди можна додавати чебрець?

Додають у салати з картоплі та помідорів, страви з яєць, баранини, курки, макаронів, рису. Чебрець збагачує смак і аромат супів, бульйонів, борщів, а також світлих соусів. Слугує ароматом для коктейлів, чаю. Висушену траву застосовують при консервуванні огірків.

лимонний чебрець – у кулінарії його найчастіше використовують для десертів, а також у поєднанні з лимонною цедрою додають до страв із риби, сибірський чебрець – вирізняється своїм сильним ароматом, що найкраще доповнює м’ясні страви.

Суттєву допомогу надає чебрець у разі захворювань шлунково-кишкового тракту (ентероколіти, ферментопатії, дискінезія шлунково-кишкового тракту, дисбактеріоз), допомагає перетравленню жирних продуктів, є жовчогінним, кровоочисним, сечогінним засобом. Відзначено його дію в разі безсоння.

Завдяки своїм спазмолітичним властивостям чебрець дуже корисний для жінок під час менструації – він суттєво пом’якшує біль. Чебрець допомагає впоратися не тільки з менструальними болями, а й з больовими відчуттями, спричиненими епілепсією, судомами, спазмом кашлю або здуттям живота.