Близько \(200\) млн років тому Пангея розкололася на два континенти: Лавразію і Гондвану. Далі з Лавразії утворилися північні материки: Північна Америка та Євразія. Гондвана розкололася на південні материки: Південну Америку, Африку, Австралію та Антарктиду.
Дроблення материка 150 мільйонів років тому (мезозой) Гондвана розпалася на дві частини: західну (Африку, Аравію і Південну Америку) і східну (Австралію, Антарктиду, Мадагаскар та Індостан), кордоном яких стала Мозамбіцька протока.
πᾶν “увесь”, “цілий”, “кожний” + Γαῖα “Земля”) – суперконтинент, що існував у пізньому палеозої та ранньому мезозої 335-175 млн років тому. Об’єднав материки, що існували в ті часи, – Гондвану, Лавруссію і Сибір. Назву Пангея придумав і опублікував Альфред Вегенер 1912 року.
Спочатку Пангея розділилася на континенти Лавразію і Гондвану близько 180 млн тому. Розлом призвів до подальшого поділу суші і переміщення, поки материки не зайняли своє поточне положення. У результаті види виявилися ізольованими один від одного і пішли різними еволюційними шляхами.