Коли вступати у спадщину за заповітом?

Строк вступу в спадщину за заповітом – не пізніше півроку після смерті спадкодавця. Якщо не звернутися вчасно до нотаріуса, то право претендувати на майно покійного анулюється. Відновити строки дозволяється тільки за наявності поважної причини, ініціюючи спір у суді.

Право вступу в спадщину юридично настає наступного дня після смерті спадкодавця (ст. 191 ЦК РФ). Але оскільки для візиту до нотаріуса потрібне свідоцтво про смерть, то за фактом таке право настає наступного дня після отримання свідоцтва про смерть.

Для прийняття спадщини необхідно буде заповнити заяву про прийняття спадщини – нотаріус надасть зразок. Її можна написати особисто в нотаріуса, надіслати поштою або передати через посередника. Підпис у заяві в будь-якому разі має бути засвідчений нотаріусом.

Після подання свідоцтва про смерть особи, яка вчинила закритий заповіт, нотаріус не пізніш як через п’ятнадцять днів від дня подання свідоцтва розтинає конверт із заповітом у присутності не менш як двох свідків і заінтересованих осіб з числа спадкоємців за заповітом, що виявили бажання бути присутніми, в присутності не менше ніж двох свідків та заінтересованих осіб з числа спадкоємців за заповітом, що виявили бажання бути присутніми …