– Уві сні мозок не відпочиває, просто відбувається перемикання активностей мозку – ті структури, які працюють у момент неспання, у момент сну менш активні. Відпочинок полягає в перемиканні активності, мозок ніколи не відпочиває.Nov 10, 2016
Раніше вчені вважали сновидіння марним побічним продуктом сну, але останні дослідження спростовують цю думку – сновидіння надають нам емоційну допомогу і позитивно позначаються на роботі мозку.
Вивчення електроенцефалограми учасників експерименту показало, що сон пов’язаний з падінням низькочастотною активністю мозку, певної його ділянки, що отримала назву “гаряча задня кортикальна зона”. Ця ділянка в період неспання відповідає за візуальні образи та їхню інтеграцію.
Зовсім недавно вчені з’ясували, що під час ортодоксального сну центральний відділ нервової системи виводить із себе токсичні речовини. Під час нічного або денного відпочинку в мозку відбувається синтез білків, а побічні продукти цього процесу разом із відходами життєдіяльності клітин виводяться з організму.