Тоді під час осінньої обрізки (в листопаді) залиште на кожному кущі 5-6 сильних пагонів, укоротіть їх на третину і вкрийте на зиму, пригнувши до зими. Навесні перевірте, як вони перезимували, видаліть підмерзлі або ті, що загнили, а решту залиште і своєчасно розчищайте дрібну поросль малини, щоб кущі не загущувалися.
Зазвичай весняну обрізку малини проводять наприкінці березня – квітні. Це залежить від погодних умов. Необхідно, щоб сніг уже розтанув, але земля ще не встигла прогрітися. У цей час вирізають усі ослаблені, підмерзлі, пошкоджені пагони, які погано розвиваються.
Догляд за малиною після завершення плодоношення полягає в обрізанні, підживленні, мульчуванні, захисті від хвороб і шкідників та підготовці малинника до зими. Проте не всі ці заходи здійснюють безпосередньо після збору ягід: одні потрібно виконати раніше, інші – пізніше.
Найкраще провести процедуру якомога раніше, щоб захистити культуру від раптової навали шкідників і захворювань. Виходить, що відповідні терміни для обрізки малини восени – одразу після плодоношення і збору врожаю (а воно може закінчитися і в серпні, і у вересні, і в жовтні).