Коли не можна пити відхаркувальні?

Не слід приймати відхаркувальні препарати на ніч, інакше поспати не вдасться. Якщо сухий кашель спричинений не захворюваннями дихальних шляхів, а запаленням горла або алергією, стратегія лікування буде іншою. Тут допустимо пригнічувати кашльовий рефлекс такими препаратами, як Коделак тощо.

Не рекомендується пити муколітичні засоби за сухого кашлю. Якщо мокротиння ще немає, то такі ліки можуть тільки нашкодити. Не можна приймати препарати проти кашлю, якщо кашель вологий – мокротиння потрібно виводити з організму, оскільки воно містить хвороботворні бактерії.

Потенційна шкода сиропів для дітей Під час вживання муколітиків, того ж сиропу, кількість мокротиння, що секретується, може збільшитися, і дитині стане важко з ним справлятися. Це може призвести до посилення перебігу захворювання. Крім того, для гарного виведення слиз має бути певної в’язкості.

У результаті подразнення рецепторів слизової оболонки слизом виникає кашель, під час якого очищаються дихальні шляхи. Засоби, що розріджують мокротиння, протипоказано приймати одночасно з протикашльовими препаратами.