У цілодобовому травмпункті ночами можуть відмовити тому, хто звернувся, якщо в нього немає травми або його турбують віддалені наслідки старих ушкоджень. Вночі ці заклади приймають тих, чий стан потребує невідкладної допомоги.
Дуже важливо, щоб пацієнти усвідомлювали, що частина відповідальності за результат лікування лежить і на них, і що після отримання травми треба негайно (протягом перших двох-трьох годин) звернутися до травмпункту. Якщо немає можливості самостійно дістатися до травмпункту, можна викликати швидку допомогу.
– Для звернення до травмпункту необхідно мати при собі паспорт і поліс обов’язкового медичного страхування. Однак якщо отримана травма загрожує життю, екстрену допомогу лікарі надають без документів. Зазначимо, прописка пацієнта до адреси травмпункту не має жодного стосунку.
З якими травмами можна звертатися до травмпункту? Пошкодження ноги, вивих руки, садна, забої, укуси тварин (собак, кішок, змій тощо) або комах (бджіл, кліщів тощо), скалка, опік, обмороження, а також переломи кінцівок (якщо необхідно накласти гіпс, зокрема й пластиковий).