Кого допускають до перетину кордону у воєнний час: список осіб, які отримують перепустку

У часи збройного конфлікту перетин кордону стає предметом підвищеного контролю та регулювання з боку держави. Певна категорія осіб, зазвичай, має право перетнути кордон, незважаючи на наявність військового конфлікту. Тобто військовий стан не є повною забороною на переміщення через кордон.

Першою групою осіб, яким дозволено перетинати кордон у воєнний час, є дипломатичні представники. Це з тим, що дипломати здійснюють роботу з підтримці дипломатичних відносин між державами. Вони мають право вільного пересування та захисту у межах проголошених воєнного стану.

Окрім дипломатичного персоналу, категорією осіб, яким дозволено перетинати кордон у воєнний час, є миротворці ООН. Вони вирушають до різних регіонів світу, щоб допомогти у врегулюванні та вирішенні збройних конфліктів. Їм гарантовано право вільного пересування у межах своєї місії.

Крім перелічених вище категорій, існують ще деякі винятки, коли громадяни можуть отримати дозвіл на перетин кордону під час збройного конфлікту. Наприклад, у низці ситуацій громадянам можуть бути дозволені подорожі з гуманітарних причин, для отримання медичної допомоги, евакуації тощо. Усі такі випадки розглядаються індивідуально та вимагають відповідного погодження з офіційною владою.

КатегоріяКому можна перетинати кордон у воєнний час
Громадянські особиПерсонал міжнародних організацій, дипломатичний персонал та їхні сім'ї/супроводжувальні особи, офіційні делегації
ВійськовослужбовціВійськовослужбовці РФ та інших держав відповідно до домовленостей та міжнародних угод
Пріоритетні категоріїЧлени великих авіакомпаній та їхні сім'ї, медичний персонал, екстрені служби та організації
Пропускні документиПаспорт громадянина РФ, службовий/спеціальний паспорт, візова підтримка та інші документи, що пропускають через кордон

Громадяни, які мають статус тимчасово непридатних до військової служби. Цей статус надається на строк до 6 місяців на підставі довідки про інвалідність або укладання військово-лікарської комісії. Для перетину кордону потрібні всі документи, що підтверджують статус тимчасово непридатного.

Хто має право перетинати кордон України у воєнний час?

Хто зможе виїхати за кордон із 1 серпня Згідно із законами України, залишати країну під час військового стану можуть ті, хто не підлягає мобілізації – через вік, стан здоров'я, особливі обставини, сімейні обставини або через свою професійну діяльність. Збережена копія

Чи можна виїхати за кордон чоловікові?

Законодавством передбачено відстрочку від мобілізації, та деякі категорії чоловіків все ж таки можуть виїжджати за кордон. Однак ті, хто має відстрочку, не обов'язково можуть залишати країну. Законом заборонено виїжджати за кордон студентам, аспірантам та докторантам, навіть на навчання за кордоном.

Чи можна виїхати за кордон, якщо не військовозобов'язаний?

Виняток із військового обліку – це усунення чоловіка від виконання військової служби. Таким чином, якщо особа була виключена з військового обліку, вона не вважається військовозобов'язаною і має право перетинати кордон.