Селянське (фермерське) господарство – це об’єднання громадян, які спільно володіють майном і провадять виробничу або іншу господарську діяльність. Після державної реєстрації селянсько-фермерського господарства, його Голова є індивідуальним підприємцем – фермером.
Відповідь: Зміна голови СФГ оформляється угодою між членами СФГ у порядку ст. 4 закону про СФГ. Крім того, до реєструючої податкової інспекції необхідно подати заяву за формою № Р24001 із зазначенням нового голови СФГ . Держмито не сплачується.
СФГ – це окрема організаційно-правова форма. За своєю суттю це не організація і не ІП. Але під час реєстрації відомості про селянське фермерське господарство вносяться саме до ЄДРІП – тобто до реєстру відомостей про індивідуальних підприємців. А голова СФГ отримує статус ІП.
Учасники СФГ звільняються від ПДФО на 5 років з моменту реєстрації господарства. Це стосується доходів, які учасник отримує від діяльності СФГ. Також члени СФГ не платять ПДФО з грантів і субсидій, одержуваних на розвиток господарства з бюджету РФ.