Хто з’являється з мотиля?

З лялечок вилітають комарі . Імаго представників роду Chironomus мають редукований ротовий апарат, не харчуються і живуть лише кілька днів – період, достатній для того, щоб злучитися і відкласти яйця.

У Підмосковних водоймах цей великий комар починає виводитися з першої декади липня, коли вода у водосховищах і водоймах добре прогріється і починає зацвітати. Дозріла до вильоту личинка починає потовщуватися в голівці, темніє і набуває вигляду коми.

Живуть комарі-дзвінці від 3 до 5 днів. За цей час вони відкладають у водойму яйця. З яєць виводяться личинки – мотилі, які мешкають в мулі на дні водойм, зарослих рослинністю. І в стадії личинки, залежно від погодних умов, ця дивна комаха живе від половини місяця до двох років.

Личинки тримаються в намулі в напівзануреному стані з метою дихання і харчування органічною суспензією. Виділенням слинних залоз личинки склеюють частинки мулу в мулисті трубочки, в яких вони живуть, висовуючи тільки головний кінець. Харчування мотиль добуває з мулу, що містить безліч рослинних і тваринних решток.