Хто вплинув на розвиток штучного інтелекту?

Лейбніца, що вплинули на розвиток сучасних комп’ютерних наук, зокрема на дослідження в галузі штучного інтелекту. Серед таких ідей виокремлено проєкт створення універсальної мови науки, систему логічного числення та арифмометр Лейбніца.

Штучний інтелект (ШІ) – це галузь науки, яка офіційно побачила світ 1956 року на літньому семінарі в Дартмут-коледжі (Хановер, США), що його організували четверо американських науковців: Джон Мак-Карті, Марвін Мінскі, Натаніель Рочестер і Клод Шеннон.

У 1832 році колезький радник С. Н. Корсаков висунув принцип розроблення наукових методів і пристроїв для посилення можливостей розуму і запропонував серію “інтелектуальних машин”, у конструкції яких, уперше в історії інформатики, застосував перфоровані карти.

Тьюринг розробив тест, що визначає рівень схожості дій машини зі свідомістю людини, згодом названий тестом Тьюринга. Назва “штучний інтелект” уперше була використана на Дартмутській конференції 1956 року, тоді ж і з’явилася наукова дисципліна “Дослідження штучного інтелекту”.