На практичних заняттях майбутній водій керує електричним або ручним штабелером, вчиться перевозити і піднімати, укладати і знімати вантажі різної маси і форми. Він на практиці освоює ази управління технікою конкретного типу. За підсумками навчання він складає іспити (теорію і практику).
Насамперед, це робота на сучасних складах (стелі не менше 10 метрів, що дозволяють установку багаторівневого стелажного обладнання), як правило, за містом, по-друге, робота з технікою.
Оператор річтрака і штабелера – це вузькопрофільний фахівець, на якого покладається велика відповідальність і професійний підхід до роботи. Високі стелажі та вузькі міжстелажні проїзди між ними – це великі ризики пошкодити вантаж, стелаж, обладнання та заподіяти шкоду собі й іншим.
Для керування річтраком потрібні такі самі права, як і для керування навантажувачем. Щоб отримати права допуску на річтрак, необхідно: Пройти професійну підготовку на курсах водія навантажувача і отримати кваліфікацію “Водій електронавантажувача, електроштабелера з потужністю електродвигуна понад 4 кВт”.