Перепелині яйця – дієтичний продукт харчування, який отримують в особистих підсобних присадибних господарствах, на птахівничих фермах та/або в інших спеціалізованих установах і підприємствах сільського господарства від одомашнених птахів із родини Фазанові (лат. Phasianidae) загону Куроподібні (лат. Куроподібні).
Дійсно, перепілки не хворіють на сальмонельоз, але є носіями та розповсюджувачами сальмонел, і можуть стати джерелом зараження. Тому вживати перепелині яйця без відповідної термічної обробки неприпустимо.
Температура тіла перепела вища, ніж курки, тому в перепелиних яйцях сальмонельоз виявляють рідко, бо бактеріям-збудникам складно розмножуватися при температурі понад 40°C. Крім цього, шкаралупа яєць перепелів має менші пори, ніж курячих.
Прихильники цієї теорії посилаються на те, що перепілкам властива висока температура тіла (42 С), за якої сальмонели не розмножуються. Дійсно, перепілки не хворіють на сальмонельоз, але є носіями і розповсюджувачами сальмонел, і можуть стати джерелом зараження.