“Віденський стілець”, презентований Міхаелем Тонетом 1859 року, став найпопулярнішим у світі (близько 50 мільйонів його екземплярів розійшлися різними країнами). Сьогодні він виробляється компанією Gebrüder Thonet Vienna GmbH і так само складається тільки з шести компонентів.
Початок масовому виробництву віденських гнутих меблів поклав в Австро-Угорщині, у Відні, в середині XIX століття, Міхаель Тонет (нім. Michael Thonet).
У травні 1849 року Міхаель Тонет обладнав майстерню у Відні, на Гауптштрассе, 396, де і спроектував модель стільця N 1. Спинка цього стільця складалася з однієї єдиної петлі. Модель отримала назву “Шварценберзький стілець”, оскільки була використана на замовлення для обладнання Шварценберзького палацу.
Віденські стільці з фанери були особливо популярні за радянських часів, але їх роблять і дотепер: якісний матеріал майже не деформується, має високу волого- і термостійкість. До того ж меблі з фанери доволі бюджетні та відмінно піддаються фарбуванню, що дає змогу вписати їх у будь-який інтер’єр.