Чому? Тому що вони фонематично (і за значенням) тотожні: <по>. А реалізується в словах цей фонемний склад у різному фонетичному вигляді, тобто в різному звучанні. З цієї ж причини ми пишемо слово “сніг” не з буквою “к” на кінці, хоча звучить слово так: [сн'ек].1 Feb 2018
Писати букву Е – давня російська традиція. Суцільне вживання букви Ё було прийнято в російській мові з 1942 по 1956 рік. Прийнято вважати, що буква Ё зникла з ужитку у зв’язку з вимиранням “ручки” на користь “машинки” і “клави”.
Цікаві факти про букву Е У давньоруській мові звукового поєднання “йо” не існувало. Його заміняв звук “и”. А тому до XVIII століття необхідності в букві, що позначала цей звук, просто не було. З “ёканьем” боролися багато авторитетних російських літераторів.
Насправді ж він був тією людиною, яка почала активно використовувати цю літеру, а ось ввести її, як нині вважається, запропонувала сучасниця Карамзіна княгиня Катерина Дашкова, яка очолювала Імператорську академію наук і була сподвижницею Катерини Великої.