Восени та взимку річка живиться підземними чистими водами, протікаючи через зеленокам’яні пісковики, тому стає зеленувато-бірюзовою. Звідси й друга назва – “Бірюзова Катунь”. Навесні та влітку вода в річці змішується з молочними та каламутними водами інших річок і, відповідно, набуває такого відтінку.26 Oct 2021
Восени та взимку сніг і льодовики не тануть, опади випадають, але не так багато, і основне живлення – близько 80% – відбувається за рахунок підземних вод. Вони найчистіші, тому що в них немає жодних суспензій. У середній і верхній частині Катунь ніби прорізає зеленокам’яну формацію пісковиків. Вони й дають річці бірюзовий відтінок.
Протягом року річка змінює свій колір: навесні та влітку танучі води льодовиків Алтаю забарвлюють її в брудно-молочний колір, а ближче до осені вона стає прозорішою, з бірюзовим відтінком у верхній і середній течіях.
Чому Катунь бірюзова Осінню і взимку річка Катунь отримує живлення в основному за рахунок підземних вод, вони найчистіші. Протікаючи у верхів’ях через зеленокам’яні пісковики, води річки забарвлюються в зеленувато-бірюзовий колір. Найпрозоріша, чиста і бірюзова вода в річці Катунь буває взимку.