Насправді, у добі не 24 години, а 23 години і 56 хвилин – саме за цей час Земля робить оберт навколо своєї осі. Саме з цієї причини кожні кілька років у нас трапляється високосний рік. Тривалість доби залежатиме від кутової швидкості обертання, а також від обраної точки відліку.Sep 10, 2020
Кожні 4 роки високосний день. Наявність у добі 24 годин викликана тим, що наша планета здійснює повний оберт навколо своєї осі за наближену кількість часу, що дорівнює 23 годинам 59 секундам.
І за "зоряним днем" Земля робить оберт навколо своєї осі не за 24 години, а за 23 години 56 хвилин. Учені з Японського космічного агентства виявили, що існує два типи доби. Одні тривають звичні для нас 24 години, а другі – на 4 хвилини менше, тобто 23 години 56 хвилин.
Уперше поділ доби на години (але з різною довжиною години) трапляється в Стародавньому Єгипті близько 2100 року до н. е., цю систему для орієнтації в часі застосовували єгипетські жерці. У цій добі 24 години включали в себе одну годину ранкових сутінків, десять денних годин, одну годину вечірніх сутінків і дванадцять нічних годин.