Для відновлення дихання через ніс і поліпшення фізіологічних функцій його слизової оболонки необхідно систематично очищати ніс. Найголовніше – це правильно сякатися, щоб не спричинити ускладнень (отит, євстахеїт та інші).
Сильне сякання чинить значний тиск на євстахієву трубу, що з’єднує середнє вухо із задньою частиною носа. Це може призвести до закладеності вуха, баротравми або, в крайніх випадках, до розриву барабанної перетинки. Також під час висмаркування може початися носова кровотеча. Ці ускладнення більш поширені.
Не можна сякатися двома ніздрями одночасно, це неправильно", – розповідає фахівець. За словами Чернишової, за надто інтенсивного сякання, особливо двома ніздрями, у носі створюється великий тиск, що може призвести до потрапляння слизу в придаткові пазухи й спричинити синусит.
Багато хто вважає, що дуже шкідливо ковтати соплі, які стікають по задній стінці глотки, внаслідок чого мікроби не виходять з організму, а спричиняють новий виток хвороби. Насправді це не так, адже, потрапляючи в шлунок, бактерії піддаються впливу шлункового соку і гинуть.