Чому треба сушити горіхи?

Відповідь проста – щоб не допустити розмноження на шкаралупі мікроорганізмів і грибка, які проникнуть у ядра і спровокують їхнє псування. Після того, як урожай волоського горіха було зібрано, плоди, як правило, насамперед звільняють від зеленого навколоплідника, потім гарненько миють, і після цього вони потребують сушіння.

Замочування не допомагає позбутися фітинової кислоти, яка заважає засвоювати залізо, кальцій, цинк та інші мінерали з горіхів. Але це не означає, що їсти горіхи безглуздо. У них все одно залишається достатньо білка та інших корисних для здоров’я речовин.

Термін зберігання – від 2 до 12 місяців. Але перш ніж закладати на зберігання очищені ядра, їх потрібно також просушити, точніше, прожарити на пательні (періодично помішуючи) або на деку в духовці протягом 10 хвилин при температурі не більше 50 градусів.

Для приготування шоколаду та деяких десертів активовані горіхи потрібно обов’язково попередньо підсушити. Активовані горішки можна обсмажити, але тоді користі в них буде значно менше – саме в сирих горіхах зберігаються всі вітаміни.