Доброякісні (папіломи, невуси) та злоякісні пухлини (меланома, плоскоклітинний рак, базаліома). Численні докази беззастережно свідчать, що надмірна дія сонячного світла викликає велику кількість мутацій у клітинах шкіри, що призводить до утворення пухлинних клітин..
– Довге перебування на відкритому сонце несе ризик людям з високим артеріальним тиском, системними захворюваннями сполучної тканини, порфірією, вітіліго». Такі симптоми як почервоніння, біль, запалення, підвищення температури, поява на шкірі бульбашок, пухирів або іншого висипу свідчать про сонячний опік.
Тривале перебування під палючим сонцем викликає опіки, призводить до загострення старих захворювань та появи нових. Не менш значущим фактором, що грає не на користь здоров'ю, є перегрів тіла, що призводить до підвищеного потовиділення та виведення води та солі з організму.
Сонячні промені позитивно впливають на організм людини: вони піднімають загальний тонус, сприятливо впливають на обмін речовин та покращують склад крові. Ультрафіолет, що міститься в сонячних променях, сприяє виробленню вітаміну Д. Цей вітамін зміцнює кістки, зуби і загалом сприятливо впливає на організм.