Гіпоксія призводить до вростання кровоносних судин у рогівку, Використовувати лінзи при даній патології не можна. Згодом це може призвести до серйозного погіршення зору. Найчастіше гіпоксія розвивається у пацієнтів, які сплять у непризначених для цього лінзах.
Фахівці-офтальмологи виділяють групу хвороб, за якої в жодному разі не можна носити лінзинавіть якщо рідко, як заміна коригувальних окулярів. Це: хронічне запалення рогівки, кон'юктиви, поверхні повік; кератит у різних ступенях його прояву (помутніння рогівки);
На сьогоднішній день існують м'які контактні лінзи для різних режимів носіння, і це обов'язково вказується виробником на упаковці: МКЛ денного носіння – їх можна носити 12-14 годин на день; МКЛ продовженого носіння – такі лінзи можна не знімати протягом 7 днів та 6 ночей, тобто.
Носіння м'яких контактних лінз може призводити до пошкодження оболонок ока навіть при правильному догляді за ними. Як встановили американські дослідники з Університету штату Огайо, більше половини людей, які використовують контактні лінзимають пошкодження поверхневих шарів рогівки хоча б одного ока.