Швидкість витрати речовини безпосередньо залежить від жорсткості води. Чим жорсткість вища, тим більше потрібно натрію в іонообміннику (і солі відповідно), а чим нижча – тим менше її потрібно. Також на споживання сильно впливають розміри і структура засобу: великі соляні кристали витрачаються повільніше, і навпаки.
Оскільки в різних моделях посудомийок ємності відрізняються за об’ємом, гранул може знадобитися менше або більше. У переважну більшість моделей вміщається 2/3 пачки вагою в 1,5 кг. Говорячи про звичайний харчовий аналог – вам вистачить стандартної пачки вагою в 1 кг. Сіль у таблетках також всипається в посудомийку доверху.
Сіль засипають прямо у воду, до заповнення контейнера, вода водночас витіснятиметься і розливатиметься по дну посудомийної камери. Після заповнення відсіку сіллю (її буде видно) закрийте його кришкою.
Сіль для посудомийної машини, як і кухонна, складається з хлориду натрію. Однак сіль для посудомийної машини поставляється у великих гранулах, щоб запобігти засміченню резервуара для солі в посудомийній машині, тоді як кухонна сіль дрібно подрібнена.