Чому не будують будинки з берези?

Хоч деревина і міцна, але вона не переносить високої вологості і починає гнити дуже швидко. І колода після закінчення 2-3 років перетворюється на труху, тим самим обмежуючи своє використання в дерев’яному будівництві.

З берези можна виготовити шпон або фанеру, і навіть брус, але він рідко використовується в будівництві будинків. Непридатність березового бруса в будівництві пояснює його низьку вартість. Ця порода дерева здатна легко вбирати вологу, що призводить до швидкого розмноження шкідливих бактерій – грибка і цвілі.

Осика і липа використовувалися для будівництва лазень, а хати зводили з сосни. А ось дрова завжди були березовими, оскільки більше за них тепла дають лише дубові. Береза ж була будматеріалом тільки для того, щоб робити рукояті для різних інструментів.

Річ у тім, що береза не підходить для будівництва лазень і будинків, та й узагалі для будівництва загалом. Якщо березу розпиляти на брус і побудувати з цього пиломатеріалу лазню, то ця лазня дуже швидко згниє і перетворитися на труху.