Дієтологи радять включати в меню свинячі нирки як джерело вітамінів групи В, серед яких важливу роль відіграють вітаміни В1, В2, В6, В9 і В12 . Крім того, в них міститься велика кількість корисних елементів, зокрема сірка, калій, фосфор, хлор, магній, натрій, кальцій.
Нирки очищають організм від токсичних речовин, виводять з нього зайву рідину, підтримують артеріальний тиск, беруть участь в обміні кальцію і фосфору. Через нирки, які є природним фільтром організму, проходить великий потік крові (близько 1,2 літра на хвилину в дорослого).
Як правило, виробники використовують баранячі або свинячі нирки, як найбільш поживні та багаті за своїм складом. У них входять незамінні для м’ясоїдних вітаміни групи В та основні мінерали: магній, калій, сірка, натрій та інші.
Нирки – м’ясний субпродукт першої категорії, цінний харчовий продукт, що містить вітаміни B1, B2, PP і C. За морфологічним і хімічним складом та харчовою цінністю нирки не поступаються скелетному м’ясу. Дієтичний продукт: нирки містять амінокислоти і є прекрасним джерелом заліза.