Гра в більярд позитивно впливає як на становлення характеру, так і на зміцнення, підтримання здоров’я – фізичного та психічного. Більярд зміцнює дихальну, серцево-судинну систему, покращує зір, окомір і благотворно позначається на способі мислення гравця.
Оскільки гравець постійно прицілюється, то активно працюють м’язи очей, від чого зір стає гострішим. Плюс, зелений колір сукна заспокоює очі. Під час занять більярдом діти не отримають жодних травм, а навпаки, зміцнять м’язи рук.
Особлива робота м’язів Похилі, ударні та махові рухи зміцнюють плечовий пояс і спину. Час від часу гравцям доводиться присідати, що тренує м’язи ніг, а робота києм зміцнює суглоби. Задня поверхня стегна та литкові м’язи також непогано тренуються під час забивання куль.
Тут мета гри – першим забити вісім куль, використовуючи для удару биток, без набору очок. Якщо в лузу забитий биток, зі столу знімається будь-яка прицільна куля, на яку вкаже Ваш супротивник, а Ви робите удар “з дому” – з певного місця ігрового поля.