Кожне коло сиру солять, збризкують розчином пліснявих грибків Penicillium camemberti та залишають дозрівати. Сир можна їсти вже через 12 днів, але правила наказують витримувати камамбер щонайменше 3 тижні. За цей час на поверхні сиру утворюється їстівна пліснява скоринка, а всередині він стає м'яким і текучим.
Якщо з'являється яскраво-контрастна пліснява: чорна, червона – сир зіпсований. Якщо пухнаста, нехай і блакитна пліснява присутня на місці зрізу поверх кремового шару — швидше за все, сир уже довго лежить і почав покриватися звичайною побутовою пліснявою. Такий продукт також краще залишити магазину.
Найбільшу шкоду людям, які страждають на алергію, може завдати сир з пліснявою. камамбером, Брі, дорблю та інші, пише aif.ru. Такі сири можуть виділяти токсичні речовини. Тому продукт протипоказаний ще й дітям до п'яти років, вагітним та дорослим людям, у яких є проблеми ШКТ.
camembert) – сорт м'якого жирного сиру, що виготовляється з коров'ячого молока. Має колір від білого до світло-вершкового. Має ніжний, трохи грибний смак. Зовні камамбер покритий скоринкою, утвореною культурою Geotrichum candidum, поверх якої росте біла пліснява Penicillium camemberti.