Постійно тиск на тканини та на рану перешкоджає надходженню до тканин кисню та поживних речовин, оскільки в цих зонах порушено кровообіг. Тому відновлювальні процеси уповільнюються чи неможливі зовсім. Тому для ефективного лікування пролежнів необхідно створити умови – по-перше, розвантажити рану.2 Jun 2011
Мазі від пролежнів Альгофін, Агросульфан, Дермазін – антисептичні мазі проти широкого кола інфекцій. Сульфаргін – протимікробний засіб, що може використовуватися для профілактики розвитку інфекції. Левомеколь, Левосин – антибактеріальні засоби, які використовуються за наявності гнійної рани.
Обробка пролежнів виробляється із застосуванням загоюючих мазей – «Левомеколя», «Солкосерила» та інших. Ефективно також масло обліпихи. Якщо рана інфікована, про що говорить почервоніння з обох боків, треба використовувати антисептики: перекис водню, фурацилін, стрептоцид у порошку.
Вибирати засоби для лікування та загоєння пролежнів залежно від стану рани та наявності в ній некрозу, гною, запалення Намагатися використовувати засоби, які вимагають рідкісної зміни пов'язок (не частіше одного разу в доба).